Kurs og workshops

EPI: Digital Production Essentials

Digital produksjon

Søk innen 19.11.25

Les mer på EPI

The Erich Pommer Institute (EPI) er en av de ledende etterutdanningsinstitusjonene i Europa, og en velrennomert aktør og tenketank for filmindustrien.

Utviklingen av digitale produksjonsteknologier og innovasjonen innen virtuell produksjon og visuelle effekter, gjør at det store flertallet av film- og TV-produksjoner i dag skapes i digital arbeidsflyt. Planleggingen av slik produksjon og etterarbeid bør starte allerede tidlig i utviklingsfasen.

Digital Production Essentials tilbyr deltakerne grunnleggende innsikt i teknologiene og prosessene knyttet til digital produksjon av et audiovisuelt prosjekt, samt praktiske råd om implementering og hvordan dra nytte av digitale arbeidsflyter på ulike stadier av produksjonen. I tillegg til det teoretiske og praktiske arbeidet i gruppen, vil et besøk til digitale produksjonsfasiliteter i Berlin gi deltakerne mulighet til å se teknologien i bruk og stille spørsmål

Temaer

  • Overview of digital production terms and technologies
  • Cutting-edge case studies
  • Digital production process, pipelines and planning
  • Digital production roadmap
  • Calculating the budget for different VFX models
  • Tax incentives and other financing models for VFX and postproduction
  • Legal aspects and issues of digital production and postproduction

Kursavgift: € 690 (€ 590 early bird-tilbud til 15.10.25). Avgiften dekker måltider. Reise og opphold dekkes av den enkelte deltaker.

EPI arrangerer infomøte for potensielle søkere 19.10.25 kl. 14.00. Meld deg på her.

Motta vårt nyhetsbrev med nyheter og aktiviteter innen MEDIA-programmet!